Вверх

Судинні зірочки на ногах: симптоми, діагностика та лікування

18.04.2023 15:03

Судинні зірочки на ногах – одне з найбільш поширених захворювань судинної системи, яке стосується великої кількості людей різного віку. Ця проблема може суттєво погіршити якість життя людини, викликаючи біль, дискомфорт, незручності при ходьбі та в повсякденному житті. У статті розглянемо причини виникнення судинних зірочок на ногах, їхні симптоми та можливі методи лікування, щоб допомогти краще зрозуміти цю проблему та знайти способи її подолання.

Чому з'являються судинні зірочки на ногах?

Судинні зірочки – поширена проблема, з якою стикаються багато людей. Вони зазвичай з'являються на ногах, але можуть виникнути й на інших ділянках тіла. Судинні зірочки виглядають як маленькі червоні або сині плями, які розташовані близько до поверхні шкіри. Діаметр здорових, міцних капілярів – 0,02 мм, їх не видно під шкірою.Та коли судини збільшуються, наповнюються кров’ю, вони трохи виступають над шкірою та утворюють характерний узор – судинну сіточку.

Основні причини виникнення судинних сіток на ногах:

 • Генетична схильність. Як і багато інших проблем зі здоров'ям, схильність до виникнення судинних зірочок може бути успадкована.
 • Порушення кровообігу. Якщо кров не циркулює правильно, то це може призвести до накопичення крові в капілярах та венозних стінках, що збільшує ризик виникнення судинних зірочок.
 • Надлишкова вага. Люди з надмірною вагою мають більший ризик виникнення судинних зірочок, оскільки вага тисне на ноги та може призвести до порушення кровообігу.
 • Вагітність. У жінок під час вагітності збільшується кількість крові в організмі, що може призвести до набряку та розширення судин, включаючи судинні зірочки на ногах.
 • Сонячні опіки. Перевірені на сонці можуть пошкоджувати капіляри та збільшувати ризик виникнення судинних зірочок.
Важливо! Не слід забувати, що проблеми з судинами виникають у результаті поганих звичок та вживання великої кількості гострої їжі, шоколаду та кави.

Симптоми судинних зірочок на ногах

За статистикою, лише у третини пацієнтів зірочки з’являються, як самостійне захворювання. У решти – діагностують супутнє захворювання, частіш за все – варикозне розширення судин або венозну недостатність.

Важливо розуміти, що судинна сіточка – це ознака проблем із судинами, найрозповсюдженіша причина – зниження тонусу судин, порушення роботи клапанів, тож, зворотній відтік крові порушується. Частина крові рухається у зворотному напрямку, саме від цього судина розширюється, виникають судинні зірочки.

Порада! Якщо ви помітили на ногах прояви розширення судин, зверніться до флеболога, який призначить діагностику та відповідне до результатів лікування

Як вони виглядають


Виділяють варикозну сітку за будовою:

 • прості – кілька судин на ногах розташовані паралельно;
 • зірочки – мають центр, від якого розбігаються судини-промені;
 • дерева – нагадують стовбур та крону дерева.
Цікаво знати! На ногах судинні зірочки набувають різного кольору – синього, червоного, фіолетового.

Чи можуть бути симптоми болю або дискомфорту

Судинні зірочки помітні візуально, але фізичного дискомфорту не завдають.

Якщо відчуваються супутні симптоми, це вказує на більш серйозні проблеми із судинами:

 • відчуття важкості у ногах;
 • дискомфорт у стопах після відпочинку;
 • свербіж та набряки;
 • судоми;
 • швидка втомлюваність;
 • печія та синці після незначного удару.

Види судинних зірочок

Судинні зірочки класифікують за різними параметрами – форма, колір, розмір. Конкретні параметри залежать від місця розташування, обсягу пошкоджень. Більшість зірочок має розмір від 1 мм до 3 мм. Колір вказує на те, яка судинапошкоджена. Якщо зірочка червона – артерія або капіляр на ногах, якщо синя – вена.

За формою виділяють 4 види судинних зірочок:

 • плямисті – мають форму точки;
 • лінійні – утворюють хвилясту лінію;
 • павукоподібні – структура нагадує тіло павука, від якого відходять хвилясті лінії – лапки;
 • деревовидні – пошкоджена одна велика судина – стовбур – від неї відходять менші – крона.

Діагностика судинних зірочок


Судинні зірочки зазвичай не супроводжуються болем або дискомфортом, проте вони можуть бути ознакою певних захворювань. Тому, якщо ви помітили на своєму тілі судинні зірочки, важливо звернутися до лікаря для правильної діагностики та лікування.

Основні методи діагностики судинних зірочок:

 1. Огляд лікарем.

  Першим кроком у діагностиці судинних зірочок є огляд лікарем. Лікар звертає увагу на кольори, розмір та форму судинних зірочок. Він також може попросити вас проявити деякі симптоми, такі як біль або дискомфорт. На основі цього огляду лікар може підтвердити діагноз та визначити необхідність додаткових досліджень.

 2. Дуплексне ультразвукове сканування.

  Діагностичний метод, який використовує ультразвукові хвилі для візуалізації структур внутрішніх органів. Може допомогти лікарю оцінити стан судин, які знаходяться під поверхнею шкіри. Методика виявляє варикозну хворобу та інші захворювання, які можуть бути пов'язані з судинними зірочками.

Важливо! У деяких випадках, коли судинні зірочки з’являються з причини захворювання печінки або ендокринної системи, знадобиться консультація відповідного спеціаліста.

Лікування судинних зірочок на ногах в клініці Чеховського

Єдиний спосіб лікування венозної сітки на ногах – видалення пошкоджених судин. У нашій клініці ви отримаєте кваліфіковану консультацію флеболога та ефективне лікування.

 1. Ретикулярна терапія.

  Це метод, який полягає у введенні спеціального розчину в судини. Він допомагає зменшити розширення судин, що сприяє зникненню судинних зірочок. Лікар може використовувати цей метод як діагностичний, щоб визначити, які судини потребують лікування, а також як лікувальний метод.

 2. Лазерна терапія.

  Ще один метод лікування судинних зірочок. Полягає у використанні лазерного променя, що знищує кровоносні судини, що знаходяться під поверхнею шкіри. Це призводить до їх зникнення. Лікування варикозу лазером є безболісним та не залишає шрамів, тому процедура досить популярна серед пацієнтів, які хочуть швидко та безболісно позбутися від судинних зірочок.

 3. Пінна ехосклеротерапія.

  Полягає у введенні спеціального розчину в судини, який викликає запалення в стінці судини, що призводить до її злиплення та закриття. Цей метод також є безболісним та не залишає шрамів. Він зазвичай використовується для лікування менших судинних зірочок.

Висновок

Існує багато різних методів лікування судинної сітки на ногах у домашніх умовах, але важливо уникати самолікування. Якщо ви помітили судинні зірочки на своєму тілі, зверніться до лікаря. Тільки спеціаліст зможе визначити правильний метод лікування та допомогти вам пройти ефективний курс процедур. Не забувайте, що судинні зірочки можуть бути ознакою певних захворювань, тому важливо отримати професійну діагностику, щоб виявити причину судинної сітки на ногах, та лікування.

Артем Чеховський

лікар-хірург, флеболог, лікар-УЗД

Контакти
м. Львів
 • вул. Гординських, 4
 • (бічна Коновальця)
 • тел. (097) 015-04-01
м. Борислав
смт. Славське
 • вул. Архангельського 3А
 • на базі Медичного центру «Турбота»
 • тел. (096) 110-12-98
м. Червоноград
м. Тернопіль
м. Ужгород
 • вул. Другетів, 97
 • (на базі клініки «Естімед»)
 • тел. (095) 658-90-92
с. Ільниця
 • вул. Центральна, 28 В, МЦ «Anidiclinic»
 • тел. (097) 801-12-00
м. Володимир-Волинський
Записатись на прийом